Google Analytics w pozycjonowaniu

wpis w: Narzędzia | 0

Google Analytics w pozycjonowaniuKażdy fachowy i profesjonalny pozycjoner zdaje sobie sprawę, ze istnieje wielka ilość narzędzi, które to sprawiają, ze pozycjonowanie Google staje się szybsze, łatwiejsze i przynosi nam większą ilość zalet. Jednym z takich narzędzi, które to powszechnie jest bardzo często stosowane jest Google Analytics. Narzędzie to pozwala nam przede wszystkim na analizę ruchu, jaki to istnieje na naszej witrynie w sieci. Dzięki niemu mamy możliwość śledzić także występujące na niej źródła linków, hasła, a także wszelkie metody, z pomocą, jakich internauci odnaleźli naszą stronę. Dodatkowo należy zaznaczyć, że narzędzie Google Analytics pozwala nam porównać liczby wejść i działań, a tym samym pozwala nam także odnaleźć najbardziej skuteczne i praktyczne metody pozycjonowania.

Dokładna analiza

Jeśli zastosujemy narzędzie, jakim jest Google Analytics, możemy mieć pewność, że pozwoli nam szybką, skuteczną, a przede wszystkim bardzo dokładną analizę ruchu, jaki to odbywa się na naszej stronie internetowej. Mamy, więc możliwość porównać wszelkie dane, które są tu zawarte, a co więcej ulepszyć swą stronę, jeżeli wydaje nam się, że jest na niej zbyt mały ruch.

Bez spamu

Wyszukiwarki internetowe nie lubią spamu i bardzo łatwo mogą go wykryć, przez co nasza strona może zostać nawet zablokowana. Spam nie jest, więc idealnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o promowanie i pozycjonowanie naszej witryny w sieci. Jednakże warto skorzystać z innej metody, a przede wszystkim zastosować linki, a najlepiej umieścić je na innych wartościowych stronach. Linki te przekierują internautę do naszej witryny, co sprawi, że ilość odwiedzin znacznie wzrośnie. Nie warto jednak stosować linków, jakie to stworzone są z myślą o możliwościach robotów. Linki muszą być ściśle powiązane z tematyką naszej strony, a nawet powinny być związane ze słowami kluczowymi, jakie to na niej zawarliśmy. Dzięki temu potencjalny internauta będzie miał możliwość przekonania się, czy zagadnienia zawarte na naszej witrynie są mu potrzebne i czy go interesują.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *