Pozycjonowanie – co należy wiedzieć na początek?

wpis w: Pozycjonowanie | 0

Aby można było mówić o zadowalających efektach pozycjonowania, wysoki ranking strony w naturalnych wynikach wyszukiwania powinien być traktowany priorytetowo już na etapie jej tworzenia. Pozycja w Google będzie zależała od wszystkich działań podjętych w pierwszych tygodniach „życia” witryny. Co należy wiedzieć na początek, skupiając się na technice white hat seo? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek.

 

Indeksowanie

 

Należy pamiętać, że żadna nowopowstała strona nie jest automatycznie indeksowana w Google. Tym powinien zająć się sam webmaster, a najprostszą techniką jest tu podlinkowane adresu na innej stronie, która cieszy się wysoką pozycją. Warto upewnić się, że w procesie indeksowania zostaną ujęte wszystkie podstrony. Efekt ten można uzyskać poprzez linkowanie wewnętrzne, choć taki sam rezultat przyniesie mapa strony.

Pozycjonowanie - co należy wiedzieć na początek?

Frazy kluczowe

 

Wybór właściwych fraz kluczowych, dla których strona będzie pozycjonowana, ma pierwszorzędne znaczenie dla finalnego efektu. Warto jednak pamiętać, że skupiając się na frazach masowo używanych na innych stronach, proces pozycjonowania może ulec znacznemu wydłużeniu.

 

Aktualizacja

 

Pamiętaj, Google docenia te strony, na których regularnie pojawia się nowa treść. Im więcej merytorycznych zasobów pojawi się w serwisie, tym lepiej. Nie należy jednak zapominać o tym, że treść (tekstowa i graficzna) powinna być dostosowana do wymogów wyszukiwarki.

 

Treść

 

Przede wszystkim nie należy zapominać o frazie kluczowej. Jej nasycenie w tekście nie może być jednak zbyt duże. Jeżeli fraza będzie często powtarzana, Google uzna to za SPAM. Optymalne nasycenie to około 1,5%.

 

Kolejna rzecz tagi HTML, czyli tytuł publikacji oraz nagłówki zawarte w treści.  W żadnym tekście nie powinno ich zabraknąć, wskazane jest też, aby zawierały w treści frazę kluczową.

 

Google lubi strony obfitujące w różnego rodzaju media. Zamieszczanie zdjęć i klipów wideo to doskonały pomysł, pamiętaj jednak, że powinny one być równoważone tekstem.

 

Pamiętaj też o unikalności treści. Tekst skopiowany z innej strony z całą pewnością zaskutkuje obniżeniem rankingu strony.

 

Przedstawione wytyczne to ledwie podstawy niezwykle skomplikowanego procesu, jakim jest pozycjonowanie. Nie należy jednak o nich zapominać, bowiem od zastosowania tych wskazówek będą zależały efekty dalszej pracy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *